Artykuł sponsorowany

Trendy we florystyce ślubnej: co będzie modne w nadchodzącym sezonie?

Trendy we florystyce ślubnej: co będzie modne w nadchodzącym sezonie?

Organizacja wesela to nie tylko dbanie o idealne menu czy odpowiednią oprawę muzyczną, ale również śledzenie najnowszych trendów we florystyce ślubnej. W nadchodzącym sezonie panujące trendy w tej dziedzinie zaskakują różnorodnością i oryginalnością. Oto czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie.

 

Kolor roku 2024 - Peach Fuzz

 

Pantone, światowy autorytet w dziedzinie kolorów, wybrał Peach Fuzz jako kolor roku 2024. Ten delikatny odcień brzoskwini doskonale sprawdzi się w aranżacjach kwiatowych na weselach. Można wyobrazić sobie bukiety, dekoracje stołów i ozdoby kościoła utrzymane właśnie w tym subtelnym kolorze. Peach Fuzz doskonale komponuje się zarówno z bielą, jak i innymi pastelowymi odcieniami, co pozwala na tworzenie niezwykle romantycznych kompozycji.

 

Naturalność i ekologia

 

Coraz większą rolę odgrywa troska o środowisko naturalne, dlatego też trendy we florystyce ślubnej idą w kierunku ekologii. Wybierając kwiaty na swój ślub, warto postawić na lokalne gatunki oraz sezonowe rośliny. Podczas organizacji wesela we Wrocławiu czy każdym innym miejscu coraz częściej uwzględnia się takie wybory, które nie tylko są przyjazne dla środowiska, ale również pozwalają na stworzenie niepowtarzalnej atmosfery. Warto również zwrócić uwagę na materiały użyte do dekoracji - zamiast plastikowych dodatków, wybierzmy te wykonane z naturalnych surowców.

 

Aranżacje kwiatowe inspirowane naturą

 

W nadchodzącym sezonie panować będzie trend inspirowany naturą. W aranżacjach kwiatowych pojawią się takie elementy jak gałęzie drzew, mchy czy trawy ozdobne. Dekoracja sali weselnej będzie obfitować w dekoracje utrzymane w klimacie rustykalnym, leśnym czy boho. Kwiaty będą prezentować się jakby prosto zerwane z łąki, a bukiety ślubne będą zdobić delikatne wstążki i koronki. Ten trend pozwala na tworzenie niezwykle efektownych i oryginalnych kompozycji, które z pewnością zachwycą gości weselnych.

 

Kwiaty suszone i stabilizowane

 

Kolejnym trendem we florystyce ślubnej są kwiaty suszone i stabilizowane. Te wytrzymałe rośliny zdobywają coraz większą popularność wśród par młodych. Organizatorzy wesel coraz częściej uwzględniają te niecodzienne dodatki, które świetnie sprawdzają się zarówno w bukietach ślubnych, jak i dekoracjach sali czy kościoła. Kwiaty suszone i stabilizowane są również doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą zachować swoje ślubne kwiaty na dłużej jako pamiątkę tego wyjątkowego dnia.

 

W nadchodzącym sezonie florystyka ślubna zaskakuje różnorodnością i oryginalnością. Dekoracje weselne będą obfitować w nietuzinkowe aranżacje kwiatowe, które z pewnością przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym parom młodym.